Neoddeliteľnou súčasťou Veľkej noci sú kraslice. Čokoládové, háčkované, porcelánové či madeirové. 

 A čo tak medovníkové? Už ste ich skúšali? 

Okrem toho, že sú originálne, sú aj voňavé a chutné.

Môžete ich zavesiť na bahniatka, alebo naplniť sladkosťami a darovať šibačom.

 

V našej domácnosti nesmú nikdy chýbať a šibači sa vždy tešia na prekvapenie, ktoré nájdu ukryté vo vnútri.

Keď som ich piekla prvýkrát, zo škrupiniek neboli vajíčka, ale skôr placky.Kým som prišla na fígeľ ako na to, skončilo veľa nepodarkov v koši. 

Výrobu medovníkových vajíčok som si však zamilovala a Veľkú noc bez nich, si už neviem predstaviť.

Teraz to naučím aj vás a nebudete musieť stráviť hodiny experimentovaním a skúšaním v štýle pokus - omyl.

Dostanete kompletné návody na výrobu medovníkových kraslíc, vrátane mojich overených rád, ako chybám predchádzať.

Kurz je formáte video knihy - pdf súbor - 35 strán - ilustrácie, texty, 13 komentovaných video návodov v celkovej dĺžke viac ako 2 hodiny.

Zdobeniu sa venujete v čase, ktorý vám vyhovuje, videá v kurze si môžete pozerať opakovane.

Za celý návod na zdobenie medovníkov zaplatíte

56 Eur

Chcete využiť kurz ako darček?

Všetky videá a textové popisy dostanete v ucelenej, prehľadnej forme a môžete ich preniesť napríklad na USB  kľúč.

Čo sa v kurze naučíte?

 • Pečenie
  Naučíte sa piecť trojrozmerné medovníky na formách.
 • Príprava bielkovej polevy
  Budete vedieť pripraviť polevu rôznej hustoty. Vyskúšate si zdobenie s riedkou, s hustou, ale aj s vodovou polevou a s ich vzájomnou kombináciou sa naučíte vytvárať na medovníkoch zaujímavé vzory.
 • Prvý tréning zdobenia medovníkov
  Vďaka prvému tréningu zdobenia medovníkov a praktickým šablónam na trénovanie základných vzorov, nadobudne  zdobenie medovníkov  iný rozmer. Už žiadne krivé čiary, rozliate bodky, alebo  chýbajúca inšpirácia. Zdobenie medovníkov sa stane pre vás radosťou.
 • Získavanie zručnosti
  Pochopíte základne princípy zdobenia medovníkov. Naučíte sa vytvárať rovné čiary, bodky či oblúčiky. Zdobiace vrecko sa naučíte držať v ruke tak, aby sa vaša ruka neunavila a na medovník maľovala sama.
 • Dostanete kompletné návody na
  jednoduché vajíčka, vajíčka s glazúrou, vajíčka s mriežkou, levanduľové vajíčka, ale aj vajíčka zdobené technikou vitráže.
 • Krížiková výšivka
  Aby ste sa mohli zdokonaľovať dostanete aj jednoduché vzory na vytváranie krížikovej výšivky na medovníku,

Ako bonus získate návody na drevené vajíčka a techniku krakelovanie. Môžete si tak upiecť vajíčka rôznych farieb.

Povedali o kurze...

Veľmi sa mi páčia tradície, aj tradícia medovníkov. Ďakujem, že som našla online kurzy vianočný a veľkonočný. Na Vianoce som bola iba pozorovateľ, na Veľkú noc už aj vykonávateľ. 🙂. Ďakujem autorke za perfektné videá, ktoré mi pomohli k dielku, na ktoré som sa chystala 2 roky 🙂(vykrajovačky toľko kúpené). Aj keď nie je to dokonalé 🙂, veľmi ma potešilo zdobenie vitrážou. Neľutujem investované peniažky.
p. Viera
Ďakujem veľmi pekne za pekne a zrozumiteľné spracovaný kurz, zatiaľ študujem, chystám sa začať.
Väčšina z nás pečie medovníky na Vianoce pravidelne. Ja tiež, ale chcela som sa naučiť ich zdobiť a to od profesionálky. Oslovil ma kurz Mirky, ktorá vyrába nádherné medovníčky. Som rada, že som sa pustila do vyučovania cez internet. Kurz je nad moje očakávania. Všetko je do detailov premyslené. Nikdy by ma nenapadlo, že študovať, naučiť sa niečo o tomto remesle - lebo toto pokladám za jedno z najkrajších ľudových remesiel - sa bude dať aj online. Veľká vďaka za návody, za recepty, za učebné postupy, a všetky dobré rady. Tí, ktorí rozmýšľate, či sa zapísať na jej kurz, neváhajte. Ak vás pečenie a zdobenie medovníkov naozaj zaujíma, určite neoľutujete, ak sa prihlásite.
Zlatica Andová
Online forma kurzu... Najskôr som pochybovala o kvalite... akou formou bude prebiehať kurz. Musím pochváliť. Máš kurz do posledného detailu prepracovaný. Velmi potešila knižka.. všetko podrobne vysvetlené . Ďakujem, za čas ktorý si nám venovala aj za ctené rady. Veľmi som nadšená. Hodnotím svoju účasť na tvojom kurze veľmi kladne. Svoje skúsenosti s kurzom budem určite posúvať ďalej. Aby sa čo najviac ľudí dozvedelo aká si šikovná... A hlavne ako vieš pomôcť. Nie sú to len plané reči ale ozajstná odborníčka sa o nás starala. ĎAKUJEM zo srdca.
Petra Zajakova Klimekova
Veeelmi som váhala či sa prihlásiť na online kurz medovnikov.Rozum hovoril si začiatočník,a potom smeny v práci.Zvitazilo ❤️ ,túžba a chut😊Hoc som úplne na začiatku 😊teším sa že som s Vami v tejto skupine,😊naštartoval ma kurz,Vaše povzbudenia ,cenné rady a mnohé inšpirácie .Mám veľkú radosť z mojich prvých medovnikov😊a rozdávajú veľa radosti doma aj v praci🙏😊❤️a len sa za Nimi zaprasilo😊Ďakujem za túto možnosť a všetky cenné rady ,skúsenosti a inšpirácie .Toto je to čo momentalne vyhovuje a som zato vdacna,,😊🙏❤️
Veronika Nika
Ja som s kurzom zatiaľ veéľmi spokojná.. Všetko krásne detajlne polopatisticky vysvetlené 😄 takže super.. Teším sa na ďalšie pečenie, zdobenie.. Už teraz som sa naučila veľa, hlavne tých podstatných detailov, bez ktorých by to nebolo dokonalé👌🏼
Barbora Karasová Masárová
Já jsem s kurzem taky velmi spokojená🤗 nejen že jsem získala další dobrý recept do sbírky, ale především jsem získala skvělé rady a triky na zdobení. Už se moc těším na pokračování a hlavně na vánoční 3D perníčky 😊
Karolina Holubová
Věděla jsem, že Mirka tvoří krásné perníčky. Ale to, co jsem viděla vo videoknihe, mi vyrazilo dech. Taková nádhera. Úžasné barvy a vzory, krajky, prostě dokonalé. Přijde vám to složité, stejně jako mně, ale dostanete podrobný návod krok za krokem. Jakou barvu, jaké polevy, jak pracovat, náměty pro různé příležitosti. Budete schopni si to skvělé krajkované srdíčko vyrobit sami. Děkuji moc za toto dílo, podle kterého může tvořit i méně zručný kreativec jako já.
Ivana Landsperskáwww.pritomnamysl.cz
Táto videokniha je naprostá bomba. Mirka je úžasná profesionálka, jak dokáže v knihe vše vysvětlit, na co si dát pozor, co funguje a co ne. Prostě takový přístup nikde jinde na webu nenajdete. Jsem z její práce nadšená a vždy budu její fanoušek. Už se těším jak návody vyzkouším se svou babičkou, která pokaždé řeší ideální polevu. Věřím, že jsem konečně pro ni našla řešení.
Růžena Nekudová www.ruzenanekudova.cz
Prvý krát máme adventný veniec, piekla som podľa rád v elektronickej knihe. Ďakujem
U nás máme prvýkrát medovníkový svietnik, ďakujem za Mirkine rady
Naučili sme sa piecť hallowenské a vianočné medovníky. Už viem, že do cesta nemôže ísť hocijaký med.
Martina Janíková

Kto vás kurzom prevedie?

 

Volám sa Miroslava Škorvánková. Pečeniu a zdobeniu medovníkov sa venujem viac ako 20 rokov.  

Neustále sa vzdelávam, sledujem nové trendy, preto sú online kurzy priebežne aktualizované, aby ste dostali vždy nové informácie.

Snažím sa učiť jednoduchou a zrozumiteľnou formou a taktiež je mojím cieľom, aby sa stalo zdobenie medovníkov pre vás záľubou.

Mojimi kurzami už prešlo viac ako 120 šikovných žien, ktoré s vlastnotručne ozdobenými medovníkmi robia radosť svojim blízkym.

Ako bude kurz prebiehať?

Celý kurz vám po zaplatení príde na váš email, ktorý ste zadali v objednávkovom formulári. Kurz je formáte video knihy - pdf súbor - 35 strán - ilustrácie, texty, 12 komentovaných video návodov v celkovej dĺžke viac ako 2 hodiny + 2 bonusové videá - krakelovanie a drevený efekt.

Zdobeniu sa venujete v čase, ktorý vám vyhovuje, videá v kurze si môžete pozerať opakovane.

V kurze študujete sama, ale zároveň získate prístup do podpornej a motivačnej skupiny, kde môžete zdieľať svoje pokroky, alebo sa pýtať na rady.

Kolektív rovnako naladených ľudí vie robiť zázraky a preto verím, že v tejto skupine nájdete nielen podporu, ale aj motiváciu a vaša cesta k dokonalým medovníkom bude o to jednoduchšia.

Budem potrebovať aj pomôcky naviac?

Na výrobu dutých vajíčok sú nevyhnutné formy, môžete ich zakúpiť spolu s kurzom. Sada obahuje 4 ks malých a 2 ks veľkých foriem + vykrajovačky na vajíčka, naviac dostanete 2 kusy vreciek s pripevnenou zdobiacou špičkou.

V kurze ukazujem ako pracovať s farbami, štetcami, môžete využívať cukrársku ihlu, ale nahradíte ju špáradlom, ktoré nájdete bežne v domácnosti.

Zdá sa vám to málo či veľa?

Ak to myslíte so zdobením medovníkov vážne, chcete rozvíjať svoju kreativitu a zručnosť, chcete svojimi medovníkmi rozdávať radosť, je táto cena zanedbateľná.

Keď som pred 20 rokmi začínala so zdobením medovníkov, chýbal mi nielen návod ako na to, ale aj podpora a spriaznená duša, s ktorou by som si mohla vymieňať skúsenosti.

Medovníky som sa učila zdobiť sama a trvalo mi veľmi dlho, kým som našla tú správnu cestu, ako sa zdokonaľovať. 

Keby som v mojich začiatkoch mala takýto návod, jeho cena by bola pre mňa nevyčísliteľná. Ušetril by mi množstvo času skúšaním, čo funguje a čo nie.

Vy za 56 Eur získate kompletný kurz, rôzne inšpirácie nielen na zdobenie, ale aj pečenie medovníkov.

Získate návody, ktoré vám zostanú navždy, videá si môžete pozerať dovtedy, kým sa vám zdobebie nedostane pod kožu. Z informácií môžete čerpať  kedykoľvek budete mať chuť ozdobiť medovníky.

Navyše ušetríte čas hľadaním návodov, či experimentovaním, celý návod na zdobenie medovníkov dostanete prehľadne na jednom mieste.

V neposlednom rade budete aj súčasťou komunity rovnako naladených ľudí, čo vám uľahčí vašu cestu k dokonalým medovníkom.

 

Objednávka online kurz medovníkové kraslice

 

Ak potrebujte poradiť obráťte sa na mňa e-mailom na medovnikaren@medovnikaren.sk