Chcete sa naučiť zdobiť medovníky?

Chýba vám inšpirácia, návody alebo nemáte čas cestovať na medovníkové kurzy?

Zdobiť medovníky sa dá aj z pohodlia domova, stačí odhodlanie, chuť naučiť sa niečo nové a samozrejme dobré návody, s ktorými vám to pôjde od ruky.

Pred rokom vstúpila do online kurzu majster medovníkov aj pani Katka. Popri práci to možno nebolo jednoduché, ale po krátkej dobe si vyrobila vlastné 3D medovníky.

Posúďte sami:

Áno, zdobenie medovníkov je zručnosť, je to umenie, ale je to aj krásna tvorivá činnosť, pri ktorej nachvíľu spomalíte, zrelaxujete a necháte prejaviť svoju vlastnú kreativitu. 

Dáte čas a priestor sebe, aby ste prostredníctvom tvorby zastavili kolobeh každodených činností, prejavili svojho umelca, ktorého máme v sebe všetci, len sme naňho zabudli, či už vplyvom rýchlej doby alebo predsudkov, ktoré sme získali od okolia.

 V online kurze majster medovníkov zahodíte všetky predsudky a naučíte sa nielen základy zdobenia, ale svoju zručnosť povýšite na vyššiu úroveň. Čakajú vás návody a rôzne techniky zdobenia medovníkov, ktoré využijete počas celého roka.

Vianočné medovníky, medovníkové guličky, svietnik, chalúpka, drevený efekt, krakelovanie, medovníky v zlatom, ale aj medovníkové kraslice, základy vitráže, či technika wet on wet.

Nudiť sa nebude. Čakajú sa vás hodiny praktických video lekcií, návodov a konkrétnych projektov.

S kúpou kurzu získavate aj prístup do súkromnej skupiny na facebooku. Keď vám niečo nepôjde, môžete sa na mňa obrátiť. Okrem toho budete mať aj kamarátky v spoločnej skupine, aby vám to išlo všetko ľahšie.

Týmto kurzom prešlo už 0 ľudí

Čo  sa v kurze naučíte?

Budete vedieť pripraviť bielkovu polevu a pochopíte rozdiely medzi hustou a riedkou polevou a ako s nimi pracovať. Naučíte sa, ako držať vrecko s polevou v ruke tak, aby sa vaša ruka nevysílila a na medovník maľovala sama.

Pochopíte základne princípy zdobenia medovníkov, ako vytvárať na medovníku kontúry, glazúru, ale aj mriežku, čipku a nenáročné vzory pre začiatočníkov.

Vďaka prvému tréningu zdobenia medovníkovpraktickej šablóne na trénovanie základnych tvarov, nadobudne  zdobenie medovníkov  iný rozmer. Už žiadne krivé čiary, rozliaté bodky alebo  chýbajúca inšpirácia. Zdobenie medovníkov sa stane pre vás radosťou.

Všetky techniky si vyskúšate na konrétnych projektoch - vianočné medovníky, svietnik, 3D medovníkové srdiečka a guličky chalúpka, veľkonočné medovníky a medovníkové kraslice, vajíčka zdobené technikou vitráže a srdiečka s technikou wet on wet.

Lekcie

Základy

V lekcií získate prehľad o tom o pomôckach a materiáloch, ktoré budete potrebovať pri pečení a zdobení medovníkov. Aké vyberať suroviny, vrecká, farby, formy na medovníky.

Krok za krokom

V tejto lekcií sa naučíte základy práce s cestom, pečenie malých medovníkov, príprava polevy a základy zdobenie. Prejdete prvým tréningom zdobenia medovníkov a základne vzory si najskôr vyskúšate na praktickej šablóne.

Vianočné motívy

Všetky naučené vedomosti začnete trénovať na medovníkoch. Vyskúšate základné techniky - kontúry, glazúra, jednoduchá mriežka, tvarovanie polevy so štetcom, čiary, bodky a oblúčiky.

Adventný svietnik

Rozšírite vedomosti z prvého týždňa. Naučíte sa princípy pečenia a zdobenia veľkých medovníkov. Techniky zdobenia sa rozšíria o zložitejšiu mriežku a čipky. Dostanete aj rôzne obmeny zdobenia, môžete zostať pri jednoduchom zdobení alebo si vyskúšať náročnejšie vzory.

3D medovníky

Pustíte sa do pečenie a zdobenia dutých medovníkov. Zdokonalíte techniku zdobenia, naviac budete pracovať s vodovou polevou a vytvárať transparentný povrch.

Medovníková chalúpka

Aké by to boli Vianoce bez medovníkovej chalúpky. Vďaka kurzu budete mať svoju vlastnu. Dostanete návody na zdobenie - jednoduché aj náročnejšie a rôzne spôsoby lepenia.

Drevený efekt

Naučíte sa vytvoriť drevený medovník rôznymi spôobmi, jemný, ale aj viac popukaný.

Medovníky v zlatom

Ďalšia tecnika, s ktorou budú vaše medovníky viac než dokonalé. Naučíte sa pracovať s práškovými farbami a budete vedieť vytvárať medovníky v zlatom.

Krakelovanie

Vaše medovníky dostanú opäť inú podobu. Naučíte sa techniku krakelovania, vrátanie jej rôznych obmien.

Vitrážový medovník

V kurze nechýba aj návod na jednoduché vytváranie vitráže.

Technika wet on wet

Medovníky môžete zdobiť nielen na Vianoce. Vďaka kurzu sa naučíte pripraviť aj valentínske srdiečka, na ktorých si vyskúšate ďalšiu techniku wet on wet..

Medovníkové kraslice

Zdokonalíte vedomosti z lekcie 3D medovníky a naučíte sa vyrábať aj medovníkové kraslice. Dostanete návody na jednoduché kraslice, madeirové, ale aj levanduľové.

Povedali o kurze

Od roku 2020 prešlo kurzom viac ako 60 šikovných žien. Ako sa im v kurze darí?

Väčšina z nás pečie medovníky na Vianoce pravidelne. Ja tiež, ale chcela som sa naučiť ich zdobiť a to od profesionálky. Oslovil ma kurz Mirky, ktorá vyrába nádherné medovníčky. Som rada, že som sa pustila do vyučovania cez internet. Kurz je nad moje očakávania. Všetko je do detailov premyslené. Nikdy by ma nenapadlo, že študovať, naučiť sa niečo o tomto remesle - lebo toto pokladám za jedno z najkrajších ľudových remesiel - sa bude dať aj online. Veľká vďaka za návody, za recepty, za učebné postupy, a všetky dobré rady. Tí, ktorí rozmýšľate, či sa zapísať na jej kurz, neváhajte. Ak vás pečenie a zdobenie medovníkov naozaj zaujíma, určite neoľutujete, ak sa prihlásite.
Zlatica Andová
Online forma kurzu... Najskôr som pochybovala o kvalite... akou formou bude prebiehať kurz. Musím pochváliť. Máš kurz do posledného detailu prepracovaný. Velmi potešila knižka.. všetko podrobne vysvetlené . Ďakujem, za čas ktorý si nám venovala aj za ctené rady. Veľmi som nadšená. Hodnotím svoju účasť na tvojom kurze veľmi kladne. Svoje skúsenosti s kurzom budem určite posúvať ďalej. Aby sa čo najviac ľudí dozvedelo aká si šikovná... A hlavne ako vieš pomôcť. Nie sú to len plané reči ale ozajstná odborníčka sa o nás starala. ĎAKUJEM zo srdca.
Petra Zajakova Klimekova
Veeelmi som váhala či sa prihlásiť na online kurz medovnikov.Rozum hovoril si začiatočník,a potom smeny v práci.Zvitazilo ❤️ ,túžba a chut😊Hoc som úplne na začiatku 😊teším sa že som s Vami v tejto skupine,😊naštartoval ma kurz,Vaše povzbudenia ,cenné rady a mnohé inšpirácie .Mám veľkú radosť z mojich prvých medovnikov😊a rozdávajú veľa radosti doma aj v praci🙏😊❤️a len sa za Nimi zaprasilo😊Ďakujem za túto možnosť a všetky cenné rady ,skúsenosti a inšpirácie .Toto je to čo momentalne vyhovuje a som zato vdacna,,😊🙏❤️
Veronika Nika
Ja som s kurzom zatiaľ veéľmi spokojná.. Všetko krásne detajlne polopatisticky vysvetlené 😄 takže super.. Teším sa na ďalšie pečenie, zdobenie.. Už teraz som sa naučila veľa, hlavne tých podstatných detailov, bez ktorých by to nebolo dokonalé👌🏼
Barbora Karasová Masárová
Já jsem s kurzem taky velmi spokojená🤗 nejen že jsem získala další dobrý recept do sbírky, ale především jsem získala skvělé rady a triky na zdobení. Už se moc těším na pokračování a hlavně na vánoční 3D perníčky 😊
Karolina Holubová
Ďakujem veľmi pekne za pekne a zrozumiteľné spracovaný kurz, zatiaľ študujem, chystám sa začať.
Věděla jsem, že Mirka tvoří krásné perníčky. Ale to, co jsem viděla vo videoknihe, mi vyrazilo dech. Taková nádhera. Úžasné barvy a vzory, krajky, prostě dokonalé. Přijde vám to složité, stejně jako mně, ale dostanete podrobný návod krok za krokem. Jakou barvu, jaké polevy, jak pracovat, náměty pro různé příležitosti. Budete schopni si to skvělé krajkované srdíčko vyrobit sami. Děkuji moc za toto dílo, podle kterého může tvořit i méně zručný kreativec jako já.
Ivana Landsperskáwww.pritomnamysl.cz
Táto videokniha je naprostá bomba. Mirka je úžasná profesionálka, jak dokáže v knihe vše vysvětlit, na co si dát pozor, co funguje a co ne. Prostě takový přístup nikde jinde na webu nenajdete. Jsem z její práce nadšená a vždy budu její fanoušek. Už se těším jak návody vyzkouším se svou babičkou, která pokaždé řeší ideální polevu. Věřím, že jsem konečně pro ni našla řešení.
Růžena Nekudová www.ruzenanekudova.cz
Prvý krát máme adventný veniec, piekla som podľa rád v elektronickej knihe. Ďakujem
U nás máme prvýkrát medovníkový svietnik, ďakujem za Mirkine rady
Naučili sme sa piecť hallowenské a vianočné medovníky. Už viem, že do cesta nemôže ísť hocijaký med.
Martina Janíková

Ako to v kurze vyzerá?

Po zaplatení dostanete prístup do vzdelávacieho portálu. V kurze študujete vlastným tempom, v čase, ktorý vám najviac vyhovuje. Materiály a videá sú vopred nahraté. 

Návody sú usporiadané systémom krok za krokom, aby sa nestalo, že sa zamotáte a nebude vedieť ako ďalej.

Lekcie pozostávajú z praktických videí, ktoré sú doplnené o textové popisy. Všetky videá sú nahraté tak, aby ste sa mi dívali priamo pod ruky. Neunikne vám žiadny detail, či maličkosť.

Okrem toho dostanete aj prístup do podpornej, motivačnej skupiny na Facebooku.

Kolektív rovnako naladených ľudí vie robiť zázraky a preto verím, že v tejto skupine, nájdete nielen podporu, ale aj motiváciu a vaša cesta k dokonalým medovníkom bude o to jednoduchšia.

Pre koho je kurz určený?

Online kurz Majster medovníkov je určený pre všetkých začiatočníkov, ale aj večných začiatočníkov, ktorí sa boria stále v tých istých chybách. Vďaka kurzu sa však zdokonalíte aj v prípade, že už so zdobením medovníkov máte skúsenosti.

Pri zdobení medovníkov je dôležitá zručnosť, ktorú získate len tréningom. Ak to myslíte so zdobením medovníkov naozaj vážne, piecť medovníky len počas Vianoc naozaj nestačí.

Zažila som to sama na vlastnej koži. V minulosti som medovníky piekla len na Vianoce. No kým som prišla ako na to, získala cvik, Vianoce skončili a o rok som začínala opäť od znova.

Je to ako účenia písania. Čím viac trénujete, tým vám to ide lepšie. Ruka začne spolupracovať, je jemnejšia a zrazu ide všetko oveľa ľahšie.

Aj preto dostávate v kurze majster medovníkov návody na zdobenie rôznych medovníkov. Aby ste mohli trénovať, nechýbala vám inšpirácia a stali sa v zdobení profík.

CENA

Jediny komplexný online kurz zdobenia medovníkov môžete teraz získať za bezkonkurenčnú cenu

139  Eur

Na jednom mieste získate všetky kurzy pod jednou strechou. Vianoce, Veľká noc, Valentín, medovníky môžete vyrábať počas celého.

V kurze vás čakajú video návody, textové popisy, množstvo overených rád a skúseností. Videá si môžete prehrávať dovtedy, kým sa vám zdobenie medovníkov nedostane pod kožu. Moju podporu budete mať v súkromnej skupiny, kde vás čakajú rovnako naladené medovnikárky.

Okrem toho získavate aj zľavu 10 % na nákup pomôcok na pečenie az zdobnie medovníkov v eshope https://medovnikaren.sk/e-shop/

Len pre porovnanie fyzický kurz, kde sa zväčša naučíte techniky v rámci jednej témy stojí od 79 do 100 €. Vy za 139 € získate kompletné návody, ktoré využijete počas celého roka.

Vianoce, Valentín, Veľká noc a mnoho iného. Váš stromček budú zdobiť medovníkové 3D guličky, deťom vyrobíte medovníkovú chalúpku a na Veľkú noc budete rozdávať medovníkové kraslice namiesto čokoládových.

 Keby ste jednotlivé kurzy kupovali samotnatne, zaplatili by ste o niekoľko desiatok eur viac. V kurze majster medovníkov získate všetky moje online kurzy usporiadané na jednom mieste.

Kto vás kurzom prevedie?

 

Volám sa Miroslava Škorvánková, zdobeniu medovníkov sa venujem viac ako 20 rokov, väčšinu času ako záľuba vo voľnom čase. Na prelome rokov 2019 - 2020 som povýšila svoje hobby na vyššiu úroveň a založila Medovnikáreň.

Tradícia pečenia a zdobenia medovníkov je veľmi dlhá. Síce už dnešný medovník nemá takú podobu, ako v minulosti, no stále platí, že medovník robí radosť nielen svojou chuťou, ale aj krásou a jedinečnosťou.

Svoje dlhoročné skúsenosti preto odovzdávam ďalej, aby sa šírala nielen radosť, ale aj remeslo a tradícia pečenia a zdobenia medovníkov zachovala aj pre ďalšie generácie.

Objednávka online kurzu Majster medovníkov

Ak potrebujte poradiť obráťte sa na mňa e-mailom na medovnikaren@medovnikaren.sk