Potrebujete si oddýchnúť, načerpať energiu a zároveň sa naučiť niečo nové?

Poďte relaxovať na Liptov, kde si okrem oddychu vyrobíte  medovníkovú kazetu obsypanú jedlými kvetmi.

Vyskúšate niečo nové a netradičné z medovnikárskeho remesla a zároveň si oddýchnete, spoznáte krásy Liptova, ale aj nové priateľky, ktoré zdieľajú rovnaké záujmy.

Cieľom pobytu nie je len výroba kazety a zdokonaľovanie zručnosti.  Zámerom je aj spomalenie, odpútanie sa od zhonu a každodenných povinnosti. Je to aj užitie si prítomného okamihu a radosť z prejavenia vlastnej kreativity.

Termín a miesto

posledné 2 miesta

Termín: 23.09. - 25.09.2022

Miesto: Penzión Relax Pavčina Lehota, 10 km od Liptovského Mikuláša

Pôjde o víkendový medovníkovo - relaxačný pobyt od piatku do nedele. V piatok zraz medzi 13:00 - 15:00 hod. Koniec nedeľa 10:00 - 11:00 hod.

Počet miest obmedzený, maximálne 5 ľudí.

V prípade záujmu môžeme v nedeľu pokračovať malou túrou do Jasnej - Chopok, Vrbické pleso, Demänovské jaskyne ...

K dispozícií budeme mať penzión, vrátane veľkej kuchyne, relaxačnej miestnosti a malého dvorčeka.  Izby sú dvojlôžkové, každá izba má samostatnú toaletu so sprchou.

Za príplatok je možné využiť aj wellnes - vírivka, sauna.

Pre koho je víkendový kurz určený?

Víkendový pobyt je určený pre všetkých, ktorí radi skúšajú nové veci. Nie je nutné, aby ste mali skúsenosti so zdobením medovníkov. Pokiaľ máte, bude to výhodou, pokiaľ však nemáte, v partíí rovnako naladených ľudí sa naučíte nielen základy, ale povýšite svoje vedomosti na vyššiu úroveň.

Dôležité je, aby ste mali chuť a odhodlanie.

Čo sa naučíte?

Pečenie kazety

Na kurze si upečiete svoju vlastnú medovníkovú kazetu. Naučíte sa zásady prípravy medovníkového cesta a pečenia veľkých trojrozmerných medovníkov.

Ukážeme si, ako sa pečú kazety na forme, ako si urobiť vlastnú formu z doma dostupných pomôcok.

Povieme si pár slov o kazetách z obručí, aj o skladaných kazetách. 

Jedlé kvety

Naučíte sa pracovať s cukárskými špičkami a budete vedieť vytvoriť rôzne cukrové kvety - lupienkové kvety a ružičky. Všetko v rôznych veľkostiach - od malých až po veľké.

Kvietky využijte na zdobnie nielen kazety, ale aj rôzných iných medovníkov.

Medovníkové kvety

Okrem malých kvietkov a naučíte vytvoriť kvety aj na medovníkoch - ruže, gerbery, narcisy alebo lupienkové kvety. 

Medovníková kazeta

Na záver kurzu skompletizujete svoju vlastnú kazetu. Jednoduché zdobenie, lepenie kvietkov, tvorenie zelených lístkov.

Krok po kroku vytvoríte svoju medovníkovú kazetu obsypanú kvetmi.

Medovníkový košíček

Ako bonus si vyrobíte medovníkový košíček a naučíte sa uviazať medovníkovú kyticu.

Chvíľka na oddych a relax

Okrem zdobenie si nájdeme čas aj na oddych a krátku prechádzku v okolí. V prípade priaznivého počasia navštívime neďalekú rozhľadňu Pavčina Lehota, odkiaľ sa naskytujú krásne výhľady na Tatry, Chočské Vrchy aj Malú Fatru.

Vo voľných chvíľach budeme viesť debaty, učiť sa nové veci a vychutnávať si maličkosti a krásy prírody.

Kto vás kurzom prevedie?

Volám sa Miroslava Škorvánková, zdobeniu medovníkov sa venujem viac ako 20 rokov. Na prelome rokov 2019 - 2020 som založila školu zdobenia medovníkov Medovnikáreň, kde učím šikovné ženy, ako si môžu vytvoriť svoje vlastné medovníky. Od roku 2019 prešlo mojimi kurzami viac ako 230 žien.

Cieľom kurzov nie je len získavanie vedomostí z medovnikárskeho remesla, ale aj rozvíjanie vlastnej kreativity. Na kurzoch nechýba poriadna dávka motivácie a podpory, aby ste domov odišli s pocitom, že aj vy na to máte.

 

Ako to na kurzoch vyzerá?

Na kurze máte k dispozícií svoje pracovné miesto a vlastné pomôcky. Všetko, čo budem na kurze ukazovať si budete prakticky skúšať. Prácu s cestom, jeho ukladanie na formy, príprava polevy, zdobenie, ale aj tvorba kvetov.

Pokiaľ ste začiatočník, môžete vyskúšat šablóny na trénovanie základnych vzorov. Zístíte, kde robíte chyby a naučíte ako správne vytvárať čiary, bodky oblúčiky.

Na každom kurze je vždy priestor na otázky. Okrem praktických vedomostí, získate aj množstvo vychytáviek, tipov na pečenie a zdobenie, ktoré som ja sama zbierala viac ako 20 rokov.

Ukážka z kurzov medovníkové kraslice

Cena víkendové pobytu s kurzom 

340 Eur

posledné 2 miesta

V cene pobytu je zahrnuté kurzovné, ubytovanie v dvojlôžkových izbách, plná penzia, občerstvenie, materiál na kazetu a zdobenie, pomôcky. Počas celého pobytu bude k dispozícií pitný režim, káva, čaj, ovocie, malé občerstvenie - zákusok, pagáče, buchty.

Naviac dostanete darčeky v hodnote 35 € na domáce tvorenie - formy na medovníkovú kazetu a košíček, cukrárske špičky, vrecká a polevu.

Ako bonus získate textové materiály s receptami na medovníky aj polevu, návod na pečenie kazety a video knihu Ako na zdobenie medovníkov jednoducho a rýchlo, kde nájdete aj video návody a základy zdobenia medovníkov.

Raňajky budú zabezpečné priamo v penzióne, obedy a večere v neďalekej reštaurácií.  

Za príplatok je možné využiť wellnes.

Pobyt je možné uhradiť aj v dvoch splátkach. V objednávke zvolíte možnosť - víkendový kurz medovníková kazeta -  záloha. Zvyšok zaplatíte 7 dni pred začiatkom, alebo na mieste.

Zľava

Vezmite kamarátku a ušetríte.

V prípade, že na pobyt nepôjdete sama, získavate zľavu 10% z ceny pobytu. 

Zaplatíte 306 €.

Zľavu z pobytu získavate vy aj vaša známa. Spolu tak ušetríte 68 Eur.

Pokiaľ chcete využiť zľavu, je potrebné požiadať o zľavový kupón. Môžete využiť formulár nižšie, do správy stačí napísať, že na pobyt nejdete sama. Následne vám bude na váš email zaslaný zľavový kupón.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Penzión

Objednávka

Pobyt sa uskutoční pri počte minimálne 6 ľudí. V prípade nenaplnenia kapacity vám bude platba za pobyt vrátená.